Právě si prohlížíte Methyldrostanolón (Superdrol)

Methyldrostanolón (Superdrol)

Methyldrostanolón je DHT derivátom, často krát označovaný aj ako Masteron alebo Superdrol, je orálnou formou Drotanolónu, v jeho chemickej štruktúre na rozdiel od injekčnej formy Drostanolónu je možné vidieť  prítomnosť oboch metylových skupín, čiže aj 2-alfa a aj 17-alfa. A práve to z neho robí vysoko odolnú látku pred rozpadom v pečeni, čo na jednej strane zvyšuje jeho anabolické schopnosti ale na druhej strane tiež zvyšuje aj jeho toxicitu voči pečeni. Každé krvné testy, ktoré som videl počas užívania Methyldrostanolónu mali skutočne celkom dosť zvýšené pečeňové hodnoty. Bol vyvinutý v roku 1956 a nikdy nebol určený pre komerčné využitie v medicíne ako liek na predpis. Ale bol určitú dobu predávaný ako výživový doplnok v obchodoch, samozrejme, už je zakázaný.

Silne sa viaže na androgénne receptory čím vyvoláva priamy anabolizmus a je veľmi pravdepodobné, že tiež priamo zvyšuje aktivitu mIGF-1. Je silnou anabolickou, ale strednou androgénnou látkou, jeho užívanie so sebou prináša celkom slušný nárast kvalitnej svalovej hmoty bez zbytočného zavodnenia. Má tiež výrazný vplyv na nárast svalovej sily. Jeho účinky sú veľmi rýchle a preto sa často využíva aj na začiatku steroidového cyklu pre jeho rýchle nakopnutie.

Nepodlieha enzýmu aromatázy, čiže vykazuje nulové estrogénne účinky a tiež nepodlieha už ani enzýmu 5-alfa redukcie, pretože sám o sebe je už upravenou formou DHT. Ide o pomerne výrazne toxickú látku pre pečeň. Jeho hepatoxicita patrí medzi tie najsilnejšie spomedzi bežne dostupné AAS. V podstate hneď za Methyltrienolónom sa zväčša uvádza Methyldrostanolón ako jeden z najviac toxických orálnych AAS.  S vysokou hepatoxicitou pri orálnych AAS často krát súvisí aj letargia počas ich užívania, ale pri Methyldrostanolóne bude letargia zrejme vznikať kvôli jeho anti-glukokortikoidným účinkom, ktoré sú veľmi rýchle. Letargia počas jeho užívania nebude vyvolaná toxicitou pečene, pretože tá by mala dlhší časový priebeh. Jeho kardiotoxicita bude zrejme tiež na vysokej úrovni vzhľadom na to, že nevykazuje žiadne estrogénne účinky a ide o mimoriadne silný DHT derivát. Rovnako ako všetky AAS, aj Methyldrostanolón znižuje tvorbu vlastného TST, sekréciou LH a FSH, neexistujú žiadne oficiálne dokumenty, ako silný je v tomto smere.

Medzi najviac senzibilizujúce AAS na inzulín patrí Trenbolón a hneď po ňom práve Methyldrostanolón. Čo to znamená, obe tieto látky majú zásadný vplyv na znižovanie hladín cukru v krvi.

Veľmi často si Methyldrostanolón ľudia mýlia s Dymethazínom. Dymethazín sa skladá z dvoch molekúl Methyldrostanolónu, ktoré sú vzájomne spojené atómom dusíka. Žalúdočná kyselina oddeľuje tieto molekuly Methyldrostanolónu od seba a tak sa vedia dostať k androgénnym receptorom. V jednej štúdii sa porovnával anabolický účinok MethylTST a Dymethazínu na potkanoch a zistilo sa, že Dymethanzín je 2,1 x viac anabolickejší ako MethylTST. V štúdiách na myšiach sa sledoval metabolizmus Dymethazínu a zistilo sa, že všetky metabolity, ktoré boli nájdené v moči boli metabolity identické s metabolitmi Methyldrostanolónu.

Dávkovanie

Najčastejšie sa užíva 10 až 40 mg denne u mužov v dobe trvania 4 až 8 týždňov. Jeho half-life je 8 až 9 hodín a preto je dobré dennú dávku si rozdeliť na 2 krát. Väčšine z Vás bude naozaj stačiť užívať 20 možno 25 mg denne, pretože sa jedná o mimoriadne účinný AAS, pri vyšších dávkach stavy letargie sú veľmi časté a aj silné.

Diskusia k tomuto článku na www.anabolicculture.net, ide o českoslovneské diskusné fórum, ktoré sa venuje problematike užívania steroidov, kde som hlavným moderátorom. Budem rád, ak sa staneš jedným z nás a stretneme sa tam! Ďakujem za prečítanie môjho článku, zdieľaj medzi svojími známymi. 

Napsat komentář