Právě si prohlížíte GHRH peptídy (Sermorelin, Tesamorelin, Mod GRF-1-29 a CJC-1295), časť II.

GHRH peptídy (Sermorelin, Tesamorelin, Mod GRF-1-29 a CJC-1295), časť II.

V predchádzajúcej prvej časti sme si “povedali” o konkrétnych faktoch jednotlivých GHRH peptídov a tiež sme si začali podrobne rozoberať štúdiu s CJC-1295, ktorej pokračovanie si môžete prečítať v tejto časti, ale aj ďalšie zaujímavé informácie. 

A teraz sa pozrieme na druhú časť štúdie, kde sa podávali opakované dávky CJC-1295. Po každej ďalšej dávke CJC-1295 sa hladiny IGF-1 zvyšovali o niečo viac ako to bolo pri prvej dávke. Nižšie na grafoch môžete vidieť hladiny IGF-1 v krvi po 3 dávkach každých 7 dní a potom v druhom grafe po dávke, ktorá nasledovala až po 14-tich dňoch.

Pri dávke 60 mcg/kg neboli pozorované žiadne významné zvýšenia hladín kortizolu, prolaktínu, TSH. Neboli pozorované ani zmeny v hladinách LH. Poďme sa pozrieť na najčastejšie negatíva zaznamenané v štúdii:

  • Najčastejší negatívny prejav u ľudí bolo svrbenie, opuch a začervenanie v mieste vpichu a to zhruba u 70 % z nich. Čím vyššia dávka, tým väčší opuch či začervenanie, ktoré trvalo až 5 dní.
  • U zhruba 63 % ľudí bola zaznamenaná častá bolesť hlavy.
  • Až 43 % ľudí zaznamenalo hnačky.
  • U 30 % ľudí sa vyskytli návaly horúčav, ktoré nastali do 30 minút od aplikácie a trvali zhruba 1 až 2 hodiny

Všetky tieto vyššie spomínané negatíva boli predovšetkým u vyšších dávok a to pri 125 mcg a 250 mcg na 1 kg hmotnosti. Záver vedcov bol taký, že dávka 125 mcg na kg bola v celku dobre tolerovaná, ale za najbezpečnejšie dávky považujú 30 a 60 mcg na kg.

 

CJC -1295 a „krvácanie“ RH

Pozrite si graf nižšie, postupne Vám ho popíšem a pochopíte aj pojmu „krvácanie“ RH v súvislosti s CJC-1295.

Poďme si podrobne vysvetliť tento graf, aby sme pochopili všetko potrebné:

  • Modré krivky ukazujú nárast hladín RH po spoločnom užití 100 mcg mod GRF 1-29 (často krát označované ako CJC-1295 bez DAC) spolu s 100 mcg GHRP-6. Ako si môžete všimnúť, v rámci jedného dňa boli podané 3 aplikácie. Pekne môžete vidieť, že vrchol hladiny RH bol dosiahutý v priebehu hodiny a následne prudko klesal počas ďalších 2 hodín.
  • Červená krivka zobrazuje nárast hladiny RH po jednorazovej dávke RH vo výške 7,5 iu, pekne môžete vidieť, že vrchol bol dosiahnutý po 4 hodinách a postupne sa potom pomaly znižoval počas ďalších 6 až 7 hodín.
  • Zelená krivka poukazuje na jednorazovú dávku 3 mg CJC-1295, kde vrchol RH bol dosiahnutý zhruba po pol hodine a ten následne klesal a udržiaval nízke hladiny RH počas celého dňa a to by nasledovalo ďalších 7 a viac po sebe idúcich dní.

Na tomto príklade by mala väčšina z Vás pochopiť, čo znamená ak sa hovorí o „krvácaní“ RH z hypofýzy pri CJC-1295 =  ide o zvýšené, ale veľmi nízke hladiny RH počas celej doby jeho pôsobenia, čo spôsobuje neprirodzené, neustále sekrécie RH v nízkych úrovniach. V podstate CJC-1295 je GHRH, ktorý po aplikácii je dlhodobo aktívny nonstop 24 hodín denne počas niekoľkých dní, to núti somatotrofy k neustálej práci bez komunikácie medzi sebou, čo má za následok síce neustále ale nízke uvoľňovanie RH. Prirodzene by somatotrofy mali komunikovať a tým sa organizujú, čím vytvárajú priestor pre väčšiu sekréciu RH.

Poviete si, no a čo, ale tu vzniká otázka, ako dlho ešte po poslednej dávke od CJC-1295 budete mať tieto neprirodzené sekrécie RH, keď v štúdiách bol preukázaný tento efekt až pod dobu 28 dní. Tento efekt sa bude prehlbovať ak budete užívať CJC-1295 niekoľko krát denne, ako to mnoho ľudí robí, ak ho užívať spolu s GHRP peptídmi. Aj napriek opakovaným denným dávkam CJC-1295 úroveň uvoľňovania RH ostane jednoducho nízka. Na kombináciu s GHRP peptídmi ja vhodné užívať modifikované GRF 1-29, vždy súčasne v jednej dávke. Čiže napríklad 2 až 4 x denne 100 mcg GHRP-6 + 100 mcg mod GRF 1-29. Jedinou nevýhodou tejto kombinácie sú krátkosť trvania silného impulzu. Ako môžete vidieť, nárast sily impulzu trvá asi len hodinu a následne do 3 hodín úplne klesá. Takže na základe toho aj vidíte, ako je dobré užívať túto kombináciu naozaj aspoň 2, ideálne 3 alebo aj 4 krát denne, už podľa možností.

 

Užívanie RH a jeho porovnanie s GHRH a GHRP

Mnohí z Vás sa často krát pýtajú, či sú peptídy náhradou RH, alebo ako sa môžu RH vyrovnať svojou silou účinku. Poďme si teda niečo o tom napísať.  Máme k dispozícii štúdiu, kde sa užíval Humatropin v jednorazovej vysokej dávke:

  • 0,05 iu na 1 kg pri aplikácii RH do žily, čo predstavuje pre 80 kg človeka 4 iu!
  • 0,27 iu na 1 kg pri aplikácii do do tuku, čo predstavu pre 80 kg človeka až 22 iu!

Z predchádzajúcej štúdie s CJC-1295, vieme aké boli dosiahnuté celkové priemerné hladiny RH v krvi. Tu sú údaje ešte raz, celkové priemerné hladiny RH boli nasledovné:

  • Skupina 30 mcg/kg = 758 ng/ml-h
  • Skupina 60 mcg/kg = 969 ng/ml-h
  • Skupina 125 mcg/kg = 977 ng/ml-h
  • Skupina 250 mcg/kg = 1370 ng/ml-h

Ak si to prepočítame na 80 kg-vého človeka, tak :

  • 30 mcg/kg CJC-1295 je 2,4 mg týždenne
  • 60 mcg/kg CJC-1295 je 4,8 mg týždenne

-vyššie dávky už prerátavať nebudeme

Takže 2,4 mg CJC-1295 dokázalo vyprodukovať 758 ng/ml RH za hodinu. A ak bol podávaný jednorazovo Humatropin v dávke 22 iu u osoby s hmotnosťou 80 kg, boli dosiahnuté tieto celkové priemerné hladiny RH:

  • Pri aplikácii do svalu = 495 ng/ml-h
  • Pri aplikácii do tuku/pod kožu = 585 ng/ml-h

Ako môžete vidieť, tak CJC-1295 vyprodukovalo vyššie priemerné hladiny RH po jednorazovej dávke. Ale ak sa pozrieme k maximálnym dosiahnutým vrcholom hladín RH v krvi, tak tu jednoznačne ukazuje svoju silu Humatropin:

  • Humatropin = 53 až 63 ng/ml
  • 30 mcg/kg CJC-1295 = 6,6 ng/ml
  • 60 mcg/kg CJC-1295 = 6,9 ng/ml

Dosiahnutie lepších maximálnych hladín je jednoznačne v prospech Humatropinu. Dôležitý fakt je, že tieto vrcholy u Humatropinu trvali výrazne dlhšie ako vrcholy u CJC-1295, ktoré boli aj výrazne nižšie.

Diskusia k tomuto článku na www.anabolicculture.net, ide o českoslovneské diskusné fórum, ktoré sa venuje problematike užívania steroidov, kde som hlavným moderátorom. Budem rád, ak sa staneš jedným z nás a stretneme sa tam! Ďakujem za prečítanie môjho článku, zdieľaj medzi svojími známymi. 

Napsat komentář